Karlovy Vary, 3. července 2023 – V rámci prestižního Karlovarského filmového festivalu se tentokrát nejedná pouze o projekce filmů, představí se i tradiční česká řemesla. Ozdoby Koulier, porcelánové hrnečky Thun a dekorativní sklo sklárny Harrachov se postaví do centra dění, a to díky rukodělným workshopům, které budou přístupné návštěvníkům od 1. do 4. července.
Tradiční česká řemesla na KVIFF
Tři významné české firmy – Thun, sklárna Harrachov a Koulier – se představí na Vřídelní kolonádě, kde budou nabízet zájemcům možnost vyzkoušet si zdobení porcelánu, dekorativního skla a skleněných ozdob. Provedení workshopů zajistí zkušení zaměstnanci těchto skláren, kteří budou přítomni každý den od 10:00 do 18:00.
Pod záštitou primátorky města Karlovy Vary, Ing. Andrey Pfeffer Ferklové, se tato akce koná s cílem obohatit pobyt návštěvníků na filmovém festivalu. Workshopy budou probíhat v nedávno zrekonstruované vřídelní kolonádě, která se nachází v centru Karlových Varů. Město si klade za cíl představit tradiční řemesla, která hrají v jeho historii i současnosti významnou roli.
Ing. Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier, vyjádřila svou radost z účasti na tomto prestižním workshopu. Cítí, že český zákazník si váží produktů vzniklých v jejich zemi a je ochoten podpořit tradiční řemesla. Sklárna Harrachov, tradiční výrobce ručně tvarovaného luxusního nápojového skla od roku 1712, se chce přiblížit široké veřejnosti a prezentovat tradiční české řemeslo. Vlastimil Argman, generální ředitel Thun, chce prostřednictvím ukázky ručního malování porcelánu přiblížit návštěvníkům krásu a zajímavost práce spojené s výrobou porcelánu.
V rámci festivalu bude mít každý návštěvník možnost si vytvořit vlastní festivalový hrnek s motivy 57. Karlovarského filmového festivalu. Tato jedinečná příležitost bude završena výpalem hrnku a jeho předáním návštěvníkovi jako festivalového suvenýru.
Tradiční česká řemesla a jejich prezentace na Karlovarském filmovém festivalu má za cíl zpestřit pobyt návštěvníků a přiblížit jim bohatou tradici a hodnotu těchto řemesel. Thun, sklárna Harrachov a Koulier se těší na příležitost ukázat své produkty a doufají, že tato akce se stane tradiční součástí festivalového dění v budoucnu.
O společnosti Thun:
Společnost Thun 1794 a.s. je největším českým výrobcem porcelánu. Jejich výrobní program zahrnuje ucelené tvary užitkového a hotelového porcelánu, speciální varný program, porcelán pro děti a zakázkové zboží pro mezinárodní řetězce. Thun vyrábí tvrdý porcelán s vypalovací teplotou 1405 °C, který se vyznačuje vysokou kvalitou a osobitým designem. Společnost působí ve třech provozovnách – Nová Role, Klášterec a Lesov.
O sklárně Harrachov:
Sklárna Harrachov je tradičním výrobcem ručně tvarovaného luxusního nápojového skla od roku 1712. Nabízí nápojové soubory a dekorativní sklo ve více než 30 barvách.
O Koulier:
Koulier je značka specializující se na výrobu vánočních ozdob. Jejich produkty vznikají v České republice a jsou vytvářeny s důrazem na tradiční řemeslo. Koulier se snaží zachovat a předat bohatou českou tradici vánočních ozdob.
Salon 2K (Praha) – pleťové ošetření SCENS ORGANIC & VEGAN
Salon 2K v pražských Kbelích je poměrně nenápadný, nabízí však celou škálu kosmetických procedur a příjemné, tiché prostředí, pokud si chcete vychutnat zkrášlující chvilku jen
Recenze: Jeden den parfumérem. Workshop, se kterým proniknete do světa botanických vůní.
Milujete svět vůní a dodnes si vybavíte flakónek a vůni parfému, který před vámi babička schovávala, když jste byly děti? Zaznamenáváte si životní období podle
Konec retinolu? Co nás čeká s novými restrikcemi?
Retinol na pleť je opěvovaná účinná látka proti stárnutí. Dokáže si poradit s pigmentovými skvrnami i s drobnými vráskami. Retinol, derivát vitamínu A, má však svá specifika:
Interiérový vintage desing, změna k lepšímu a novoroční předsevzetí, která pomohou!
Začátek roku sebou vždycky přináší novou energii a naději. A co když je tu spousta dobrých zpráv a příležitostí, které náš život udělají o něco
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.
Veselé Vánoce! Tipy na vánoční dárky 2023 od lokálních a udržitelných značek
Co si přát pod stromeček, aniž bychom si zahlcovali byt věcmi, které nepotřebujeme? A co naopak k Vánocům nadělit, když chceme podpořit drobné lokální podnikatele a potěšit neotřelou věcí?