Na Aroma ateliér kategorie Bio mapy nestačí: nejde totiž o klasickou prodejnu bio kosmetiky, byť té tu najdete požehnaně, nýbrž o ateliér, kde vzniká skutečné umění: botanické parfémy a nejrůznější aromaterapeutické směsi vůní. Ty si tu můžete sami sobě na míru vytvořit na jednom z mnoha voňavých workshopů!
Aroma Ateliér na pražském Žižkově voní na míle daleko. Když vejdete, rozprostře se před vámi jednoduchý minimalistický prostor – na jedné straně vytrínky s bio éterickými oleji, hydroláty a kosmetikou, na druhé dlouhý stůl, u kterého se pořádají workshopy botanických i aromaterapeutických vůní. Uprostřed malý pult, nad nímž má majitelka Kateřina Kloudová výstavku nejrůznějších flakónků s ikonickými i neznámými parfémy z celého světa a dob dávno minulých.
Jak voněly parfémy před 100 lety? Jak si je ženy parfémy objednávaly a vybíraly? Jaké tóny byly žádoucí v době předválečné a jak se vyvíjel parfumérský průmysl?
Aroma ateliér jako alchymistická dílna vůní
Celou alchymii vůní a aromaterapie vysvětluje majitelka Aroma Ateléru, aromaterapeutka a parfumérka Kateřina Kloudová, na svých workshopech, kdy se ateliér otevírá a mění v alchymistickou dílnu. Workshopy bývají rychle vyprodány, jsou velice populární jak mezi laickou veřejností, tak i mezi nadšenými aromaterapeuty a profesionály z řad chemiků a vývojářů.
Jaké vzdělávací semináře se tu konají?
Tvorba botanické vůně, Éterické oleje v profesionálním použití, Jak tvořit vonné kompozice, Aromaterapie a japonský rituál krásy i Hydroláty: jemná aromaterapie. A spousty dalších.
Jaká je otevírací doba?
Aroma ateliér nemá pevnou otevírací dobu, a tak je cesta na blind zbytečná. Můžete se však objednat na individuální konzultace, případně přijít na seminář.
Co Aroma ateliér nabízí za kosmetiku?
Najdete tu primárně bio éterické oleje a hydroláty značky Florihana a řadu výběrových kosmetických surovin (v bio kvalitě) k výrobě vlastní kosmetiky či vůně na míru. Řada surovin – rostlinných olejů i jílů – je pak přímo pod značkou Aroma ateliér. Pod stejným názvem se skrývají i unikátní směsi esenciálních olejů, které Kateřina Kloudová, která běžně vyvíjí parfémy a vůně kosmetickým a módním značkám, vytvořila.
Ty jsou inspirované Japonskem a japonským pojetím krásy a estetiky, vůně lesa tak voní o kapku jinak, než na co jsme běžně zvyklí. Můj osobní tip je směs Kaizen – změna k lepšímu. Neotřelá citrusovo-bylinná vůně přímo nabíjí optimismem a klidem zároveň. A opravdu působí jako příslib pozitivních změn.
Kde tedy nakoupím?
Na e-shopu – ať už jako maloobchodní, tak velkoobchodní zákazník.
Salon 2K (Praha) – pleťové ošetření SCENS ORGANIC & VEGAN
Salon 2K v pražských Kbelích je poměrně nenápadný, nabízí však celou škálu kosmetických procedur a příjemné, tiché prostředí, pokud si chcete vychutnat zkrášlující chvilku jen
Recenze: Jeden den parfumérem. Workshop, se kterým proniknete do světa botanických vůní.
Milujete svět vůní a dodnes si vybavíte flakónek a vůni parfému, který před vámi babička schovávala, když jste byly děti? Zaznamenáváte si životní období podle
Konec retinolu? Co nás čeká s novými restrikcemi?
Retinol na pleť je opěvovaná účinná látka proti stárnutí. Dokáže si poradit s pigmentovými skvrnami i s drobnými vráskami. Retinol, derivát vitamínu A, má však svá specifika:
Interiérový vintage desing, změna k lepšímu a novoroční předsevzetí, která pomohou!
Začátek roku sebou vždycky přináší novou energii a naději. A co když je tu spousta dobrých zpráv a příležitostí, které náš život udělají o něco
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.
Veselé Vánoce! Tipy na vánoční dárky 2023 od lokálních a udržitelných značek
Co si přát pod stromeček, aniž bychom si zahlcovali byt věcmi, které nepotřebujeme? A co naopak k Vánocům nadělit, když chceme podpořit drobné lokální podnikatele a potěšit neotřelou věcí?